کاربرد و انواع گیربکس شافت مستقیم

گیربکس شافت مستقیم.

چرخ دنده قطعه ای دوار دانه دار بوده که در تماس با قطعه ای مشابه دیگری قرار می گیرد. از جمله اصلی ترین قطعات تشکیل دهنده هر دستگاه، چرخ دنده ها می باشند. به دو یا چند عدد چرخ دنده دچر کنار یکدیگر و ارتباط آن ها با هم، گیربکس می گویند. گیربکس ها به وسیله کم شدن دور در چرخ دنده ها می تواند گشتاور خروجی را زیاد کند و سبب تعیین جهت خروجی شفت شود.
گیربکس شافت مستقیم یکی از متداول ترین و پرکاربردترین گیربکس های موجود در بازار صنعتی می باشد که با استفاده از آن بسیاری از دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
یک چرخ دنده شافت که با هم در ارتباط می باشند، زاویه هلیکس مشابه داشته و در خلاف جهت هم هستند. یک چرخ دنده تحت عنوان محرک و دیگر چرخ دنده تحت عنوان محرک عمل کرده و سبب منتقل شدن دور و گشتاور از یک محور به محوری دیگر می گردند. ساختار این گیربکس ها به گونه ای هستند که با حرکت یک نقطعه در امتداد سطح دنده انتقال نیرو صورت می گیرد.

انوع گیربکس شافت مستقیم.

گیربکس های شافت مستقیم انواع مختلفی داشته که هر کدام دارای مشخصه و ویژگی های خاصی هستند و برای مواد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند که عبارت است از:
گیربکس یک طبقه یا چند طبقه
گیربکس فلنچ دار یا پایه دار
گیربکس به همراه گلدانی خارجی
گیربکس پایه و فلنچ.

کاربرد گیربکس شفت مستقیم.

گیربکس های شافت مستقیم کاربردهای وسیعی در صنایع گوناگون دارند. گیر بکس هاس شافت مستقیم فلنچ دار جهت موارد عمود نصب نظیر میکسرها و سری پایه دار آن اکثرا در خطوط انتقال مواد به کار برده می شود. از جمله اصلی ترین کاربردهای آن در بالابرها می باشد. همچنین از دیگر کاربردهای این گیربکس ها می توان به استفاده در مخلوط کن های صنعتی، صنایع سیمان، صنایع فولاد، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع کاشی و سرامیک و اشاره کرد…

تعمیر و نگهداری گیربکس شافت مستقیم.

در صورت به گوش رسیدن صداهای غیر معمول لرزش بالای گیربکس باید بلبرینگ های گیربکس چک شده و در صورت نیاز تعویض گردد. نشت روغن می تواند از قسمت های گوناگون و به دلایل مختلف در گیربکس اتفاق بیفتد، این دلایل شامل خرابی سیل بندها و واشرهای گیربکس و … می باشد.
نچرخیدن شافت خروجی زمانی که الکتروموتور روشن است می تواند یکی از علت های خراب شدن پینیون ورودی گیربکس محسوب شود.
گیربکس شافت مستقیم به دلیل عدم سرویس به موقع و استهلاک زیاد ممکن است دچار مشکل شود به همین دلیل باید به نگهداری این دستگاه توجه زیادی نمایید. در هنگام تعمیر این دستگاه بهتر است از قطعات فابریکی استفاده کنید تا مرغوب بوده و تا مدت های طولانی برای شما کاربرد داشته باشد. همچنین توصیه می شود تعمیر این قطعه را به تعمیرکاران متخصص و باتجربه بسپارید.
روغن و واسکازین دستگاه را باید حداقل 6 ماه یک بار چک کنید.
گیربکس بلبرینگ ها هر سه سال یک بار باید تعویض گردد.

گروه صنعتی نیروموتور تامین موتورهای پایه صنعتی، ساختمانی و کشاورزی و بالابر ساختمانی می باشد و با شرکت های صاحب نامی همچون موتوژن، فرودگاه، دینا چی توزموتوری، سایپا، ایران خودرو ، همکاری دارد. همچنین در زمینه فروش انواع الکتروموتور شامل الکتروموتور ترمزدار زیمنس ، الکتروموتور ترمزدار اینترک ،الکتروموتور ترمزدار لنز و انواع بالابر مغازه و بالابر ساختمانی و گیربکس شافت مستقیم فعال می باشد.

مزایای گیربکس شفت مستقیم.

بازدهی بالا
کارکرد کم با نویز پایین
توانایی کار در سرعت های زیاد بدون لرزش
فضای کافی برای روغن کاری صحیح چرخ دنده ها و عمر طولانی
نگهداری و تعمیر آسان و راحت
توانایی کار در تبدیل های بالا

اجزای گیربکس شافت مستقیم.

گیربکس های شافت مستقیم از اجزای مختلفی از جمله تعدادی چرخ دنده،‌ پینیون ورودی و خروجی شافت مستقیم، بیرینگ ها، سیل های آب بند، سوپاپ هوا، تعدادی خار نگهدارنده، واشر، هوزینگ یا پوسته گیربکس و تعدادی سیم تشکیل شده است.

قیمت گیربکس شافت مستقیم.

همان طور که در بالا گفتیم، گیربکس های شافت مستقیم انواع گوناگونی داشته و از اجزای مختلفی تشکیل شده است به همین دلیل نمی توان قیمتی را برای این محصول تعیین کرد. عواملی همچون نوع گیربکس، قطعات به کار رفته در ساخت آن، توان این دستگاه و … باعث تغییر قیمت نهایی این محصول شده است.

خرید گیربکس شافت مستقیم.

گیربکس های شافت مستقیم انواع و کیفیت های مختلفی دارد به همین دلیل پیش از خرید این محصول ابتدا باید هدف خود را از خرید مشخص کرده و سپس با توجه به نوع کاربرد خود دستگاهی مناسب را خریداری نمایید. همچنین با توجه به کاربرد این گیربکس ها باید محصولی باکیفیت را خریداری کرده تا از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و پس از گذشت مدت زمانی از خرید، این محصول خراب نشود. توصیه می شود پیش از خرید این گیربکس ها از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در خرید مناسب این گیربکس ها راهنمایی کنند.

نصب گیربکس شافت مستقیم.

برای نصب گیربکس های شافت مستقیم باید از یک متخصص کمک بگیرید زیرا این دستگاه ها از حساسیت های خاصی برخوردار بود و نصب آن نیاز به دقت و مهارت دارد. از این رو در صورتی که نصب این دستگاه را به افراد غیرحرفه ای بسپارید ممکن است باعث آسیب رساندن به محصول شما شود.تعمیرات گیربکس شافت مستقیم پایه دار وفلنچ دار. تعویض پوسته گیربکس شافت مستقیم. دنده گیربکس شافت مستقیم.گیربکس صنعتی. گیربکس های صنعتی. تعمیرات گیربکس شافت مستقیم پایه دار وفلنچ دار. واسطه گیربکس صنعتی. 

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا