معرفی کامل اجزای پمپ دنده ای

تنوع در اجزای پمپ دنده ای وجود دارد و با توضیح کامل ویژگی های هر یک از آن ها می توان شناخت کامل تر از پمپ دنده ای داشته باشیم.ما در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی اجزای پمپ دنده ای با نقش هر یک از ان ها آشنا شویم با ما همراه باشید.

قطعات و اجزای پمپ دنده ای.

همان طور که می دانید قطعات و اجزای پمپ دنده ای در عملکرد مناسب پمپ نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند و شناخت کافی و مناسب از هر یک از آن ها می تواند برای نشان دادن مکانیزم پمپ کافی باشد.در ادامه بیشتر با اجزا و قطعات پمپم دنده ای آشنا خواهیم شد..

چرخ دنده پمپ دنده ای.

قلب پمپ دنده ای، چرخ دنده است که دراجزای پمپ دنده ای به صورت متحرک یا محرک می باشد.دوران چرخ دنده ها توسط شافت محکر انجام می شود که نیروی خود را از موتور دریافت می کند.چرخ دنده محرک و متحرک در جهت مخالف یکدیگر می چرخند و همین تفاوت جهت دوران چرخ دنده باعث می شود که سیال میان آن در بدنه پمپ به دام بیفتد و فشار را افزایش دهد. به طور معمول چرخ دنده ها از برنج یا استیل ساخته می شوند.

شافت محرک.

شافت محرک از یک سوی به چرخ دنده و از سوی دیگر به موتور متصل می باشد و دوران موتور باعث چرخش شافت و در نتیجه موجب چرخش و دوران چرخ دنده ها می شود . به طور کلی شافت از جنس استیل ضد زنگ شاخته می شود و نقش مهمی در چرخ دنده ایفا می کند.

پوسته اصلی پمپ دنده ای.

پوسته اصلی پمپ دنده ای ، محفظه ای است که تمام قطعات پمپ دنده ای درون آن محافظت و نگهذاری می شود .وظیفه اصلی محفظه نگه داشتن چرخ دنده هاست اما در عملکرد پمپ نیز نقش مهم و اساسی دارد .نقش اصلی و مهم محفظه یا پوسته اصلی اجزای پمپ دنده ای در این است که سیال گیر افتاده میان چرخ دنده را با فشار و قدرت بیشتر به خارج هدایت می کند.هرچه سیلندر پوسته کوچک باشد توان ان کاهش پیدا می کند ولی برای مایعات با ویسکوزیته بالا مناسب تر است.

گروه صنعتی نیروموتور تامین موتورهای پایه صنعتی، ساختمانی و کشاورزی و بالابر ساختمانی می باشد و با شرکت های صاحب نامی همچون موتوژن، فرودگاه، دینا چی توزموتوری، سایپا، ایران خودرو ، همکاری دارد. همچنین در زمینه فروش انواع الکتروموتور شامل الکتروموتور ترمزدار زیمنس ، الکتروموتور ترمزدار اینترک ،الکتروموتور ترمزدار لنز و انواع بالابر مغازه و بالابر ساختمانی و گیربکس شافت مستقیم فعال می باشد.

 صفحات خطی

صفحات خطی جزوی از محفظه یا پوسته پمپ دنده ای می باشند و در دو طرف سیلندر قرار می گیرند.زمانی از این صفحات استفاده می شود که پمپ نیاز به چرخش معکوش داشته باشد .جنس صفحات خطی متفاوت است و زمانی که پمپ نیاز به تعمیر داشته باشد ،آن ها را تعویض خواهند کرد.

یاتاقان

یاتاقان قطعاتی هستند که برای تحمل بار اضافی در پمپ دنده ای استفاده می شوند.اغلب از یاتاقان های مورد استفاده در پمپ جنس برنز یا کربن دارند ولی در مورادی که نیاز به تحمل بار بیشتر است از انواع سرامیکی ان استفاده می شود.روانکاری در یاتاقان های پمپ دنده با سیال پمپاژ شده انجام می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و کارشناسان نیرو موتور در تماس باشید و از راهنمایی این عزیزان بهره مند شوید.

نکات مهم قبل از خرید پمپ دنده ای

پمپ دنده ای در برابر پمپ های صنعتی دیگر از جمله پمپ وکیوم نقش مهم و تاثیرگزارتری در انتقال سیالات بر عهده دارد . تنوع در انواع پمپ دنده ای و برخورداری از قطعات و اجزای پمپ دنده ای مناسب یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول می باشد که مورد توجه افراد قرار گرفته است و از آن در موارد مهم استفاده می کنند.اجزای پمپ دنده ای گزینه مناسب و کاربردی مورد نظر افراد است و باعث می شود کاربرد مهم در صنعت داشته باشد.ما در ادامه قصد داریم نکات مهم را در زمان خرید اجزای مهم پمپ دنده ای و انواع آن ها بیان کنیم با ما همراه باشید.
از مهم ترین ویژگی های اجزای پمپ دنده ای می توان به کیفیت بالای ان ها اشاره کرد .

در زمان خرید اجزای پمپ دنده ای باید به کیفیت و متریال استفاده شده در ساخت آن ها توجه کنیم تا پس از خرید مشکلاتی برای تعمیر و نگهداری از ان ها نداشته باشیم .چنان چه پمپ دنده ای را از برند معتبر خریداری نمایید می توانید از کیفیت آن مطمئن شوید و نگرانی برای خرابی یا تعمیر و نگهداری از آن نداشته باشید.مشاورین و کارشناسان نیروموتور شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.با مراجعه به وبسایت مجموعه نیروموتور می توانید با مشاورین مجموعه در ارتباط باشید و از راهنمایی های این عزیزان بهره مند شوید.در زمان خرید پمپ دنده ای به این نکته توجه داشته باشید که در ساخت قطعات و اجزای پمپ دنده ای از متریال با کیفیت از جمله استیل ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و سرامیک و .. استفاده شده باشد زیرا این مواد از جمله متریال های باکیفیتی هستند که شرکت های سازنده پمپ های دنده ای از ان ها برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند.

از دیگر پارامترهایی که باید در زمان خرید انواع پمپ دنده ای به آن توجه کنید،میزان فشار و سرعت مورد نیاز پمپ خریداری شده است.همانطور که می دانید پمپ های دنده ای دارای دو نوع داخلی و خارجی هستند .نمونه پمپ داخلی سرعت و فشار بالا را ندارند و برای آن دسته از افرادی که نیاز به فشار و سرعت بالا دارند گزینه مناسب محسوب نمی شود اما جای نگرانی نیست فزیرا می توانید از پمپ های خارجی برای داشتن سرعت و فشار بالا استفاده کنید.در زمان خرید انواع پمپ دنده ای به سرعت و فشار آن توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.پمپ های دنده ای خارجی توانایی انتقال سیالات را دارند و هیچ محدودیتی برای انتقال انواع سیالات در آن ها دیده نمی شود .

در پمپ های دنده ای داخلی تنها می توانند سیالات لزج با ویسکوزیته بالا و پایین را انتقال دهند.در زمان خرید انواع پمپ دنده ای به این پارامتر نیز توجه داشته باشید که آیا محدودیت در انتقال سیالات دارد یا خیر ؟ با بررسی دقیق ان ها می توانید بهترین و با کیفیت ترین انواع پمپ دنده ای را خریداری کرده و از آن برای انجام امور صنعتی خود استفاده نمایید.نیروموتور با برخورداری از کارشناسان و مشاوران متخصص در زمینه فروش پمپ دنده ای می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.آن ها ویژگی و خصوصیات پمپ های دنده ای را برای شما شرح می دهند و با توجه به نیاز مشتریان و میزان بودجه در نظر گرفته شده آن ها برای خرید بهترین و با کیفیت ترین مدل پمپ دنده ای را به آن ها برای خرید پیشنهاد می دهند. شما می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه و ارتباط با بخش فروش نیروموتور بهترین پمپ دنده ای  را خریداری نمایید.پمپ اسید، پمپ سیلیکونی،پمپ های اسید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا