دلیل نام گذاری آن به کلاچ مغناطیسی نیز همین امر است. چنانکه می دانیم کلاچ ها از حدود ۵۵ سال پیش توسعه پیدا کرده اند و تا امروز نیز کاربرد و توسعه آنها ادامه دارد. علاوه بر کلاچ مغناطیسی، ترمز مغناطیسی در کنار آن با این کاربرد که مانع هرزگردی موتورهای الکتریکی پس از خاموش شدن شود استفاده می گردد.

کلاچ ترمز مغناطیسی و نحوه عملکرد ترمز مغناطیسی

ترمز مغناطیسی یا مگنتی از آهن ربای الکتریکی یا همان بوبین در کنار لنت، صفحه ترمز و خار ها تشکیل شده است. کارکرد این سیستم به گونه ای است که در حین اتصال جریان برق، مگنت با آزاد کردن لنت از صفحه ترمز، موجب حرکت و چرخش روتور الکترو موتور می گردد. هنگام قطع شدن جریان برق مگنت سریعا صفحه ترمز و در نهایت روتور الکترو موتور را جذب کرده و به خود می چسباند و همین امر نهایتا عمل ترمز گیری را به انجام  می رساند. ترمز مغناطیسی با افزودن طول روتور به آخر الکتروموتور وصل می شود و بر دو مدل تک فاز و سه فاز تولید می شود .

توقف سریع و لحظه ای کنتاکنتور به عنوان اصلی مهم در موتور های القایی در نظر گرفته می شود؛ همین سبب اهمیت استفاده از کلاچ ترمز مغناطیسی، به خصوص ترمز مغناطیسی می گردد.

بالابر، آسانسور جرثقیل های وینچی و موارد مشابه این دستگاه ها، مثال هایی برای استفاده از ترمز مغناطیسی هستند. 

کلاچ ترمز مغناطیسی و شرحی بر کلاچ مغناطیسی

کلاچ به گونه های مختلفی تکامل یافته است و در بازار موجود می باشد. اما ساختمان کلاچ مغناطیسی به گونه ای دیگر توسعه یافته و ساختار متفاوتی را دارا می باشد. ساختار این نوع کلاچ به شکل تک صفحه ای و استوانه های درون یکدیگر است؛ که بر اساس گونه کلاچ، یکی از استوانه ها متحرک و دیگری محرک یا عامل حرکت است. انرژی دریافت شده از مغناطیس، عامل حرکت است. این مدل کلاچ ها سریع وصل یا قطع می شوند و سایز آنها نسبتا خرد و کوچک است. کلاچ ترمز مغناطیسی اگر چه از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار است، اما در ماشین ها و دستگاه های صنعتی کاربرد بالایی دارد. نیروی الکترومغناطیس برای اتصال صفحات در مدل تک صفحه ای به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.  عملکرد این کلاچ، آن را به طور دایمی به برق محتاج می کند؛ در این نوع کلاچ ، سیستم خنک نیز به همین دلیل ضروری است.

کلاچ الکترومغناطیسی سیستمی است که با متصل شدن دو محور بدون درگیری دایم به همدیگر و منتقل کردن حرکت دورانی با استفاده از مکانیزم الکترومغناطیسی درگیر و یا رها می گردند. به جهت کنترل رابطه مکانیکی کنترل شده از دور بهترین روش کلاچ مغناطیسی می باشد؛ چرا که بدون درگیری اولیه می شود کارکرد آن را از دور تحت کنترل قرار داد. کلاچ مغناطیسی، بر مبنای انرژی الکتریکی عمل می کند و به وجه مکانیکی نیروی گشتاور را انتقال می دهد. این رویکرد، پیش از این در کلاچ ترمز الکترومغناطیسی محول می شد.

 

بک لش یا پس زدن در کلاچ مغناطیسی

گاهی در یک کاربرد خاص پیش می آید که ساختار کلاچ مغناطیسی به گونه ای باشد که لقی وجود نداشته باشد و اجزا کاملاً جذب یکدیگر باشند. در این گونه کاربرد ها حتی درجه ای چرخش بین اتصالات می تواند منجر به بروز مشکل گردد. در چنین مواقعی مهندسین طراح کلاچ ترمز مغناطیسی، کلاچ را با امکان بک لش صفر طراحی می نمایند، اما دوباره در این حالت نیز ممکن است یک چرخش نسبی کم ما بین روتور در شفت به وجود آید. در بیشتر کاربردهای کلاچ ترمز مغناطیسی، نیازی به صفر بودن بک لش نیست و اما راهکار صفر کردن آن استفاده از آلیاژهایی است که در ساخت آنها منیزیم به کار رفته است و از این آلیاژ می توان در ساخت سطوح تماس بهره مند شد. برخی از اتصالات کلاچ ترمز مغناطیسی به گونه ای استاندارد مابین توپی و آرمیچر از یک نوار باریک به صورت زبانه بهره می برند که تا حد بالایی مانع از پس زدن یا بک لش را دارا است یا اینکه در طراحی دیگر توپی به شکل مربعی طراحی می گردد. البته شایان ذکر است، که نوار زبانه ای بهترین عملکرد را در ممانعت از پس زدن در کلاچ ترمز مغناطیسی ایفا

می کند. کلاج ترمز الکتروموتور، کلاچ ترمز مغناطیسی، کلاچ ترمز الکتروموتور، تعمیرات کلاچ ترمز مغناطیسی ،کلاچ ترمز مغناطیسی و.....