بالابر مغازه

بالابر مغازه یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین بالابرها می باشد. از بالابر مغازه ای برای جابجایی و حمل محصولات فروشگاه در بین طبقات استفاده می شود. بالابرهای مغازه در انواع و با ظرفیت های مختلفی وجود دارند. این بالابرهای امنیت بالایی داشته و فروش زیادی در بازار دارد.

اما کاربرد بالابر ها تنها منحصر به ساختمان ها، ادارات یا بیمارستان ها نیست. بلکه شما در فروشگاه ها و مغازه های چند طبقه که معمولا در طبقات بالایی یا پایینی آن ها انبار محصولاتشان وجود دارد؛ نوع خاصی از بالابر ها را مشاهده می کنید که به آن ها بالابر مغازه گفته می شود. بالابر مغازه ظاهر متفاوتی با بالابر های ساختمانی دارد و کاربرد آن انتقال محصولات بین طبقات مختلف مغازه یا فروشگاه است. سرعت انتقال بالا و ضریب ایمنی بالابر مغازه این محصولات را کانون توجه مغازه داران و فروشگاه های چند طبقه کرده است.

بالابر مغازه یکی از ابزارهای پرکاربرد برای جابجایی اجناس در بین طبقات می باشد. بالابرهای مغازه برای فضاهای کوچک که امکان ساخت راه پله را ندازند نیز مناسب می باشد. این بالابرهای به دلیل وجود دو میکروسویٔیچ در آن، بسیار ایمن است. بالابرهای مغازه برای مکان هایی که فضای کافی برای نصب آسانسور را ندارد، گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟

بالابر مغازه از طراحی ساده ای برخوردار است و  با فشردن یک اهرم یا دکمه اهرمی سریعا می توان آن را به حرکت درآورد. 

طراحی بالابر مغازه

 

طراحی بالابر مغازه یک کار سخت و پیچیده است. طراحی این بالابرها باید توسط یک متخصص انجام شود تا امنیت بالایی داشته و مطابق با اصول و استانداردهای بالابرها باشد.

کاربرد بالابر مغازه 

_ از بالابرهای مغازه برای جابجایی محصولات فروشگاهی نظیر کتاب، پوشاک، قطعات صنعتی، قطعات خودرو و ... استفاده می شود.
_ از این بالابرها برای جابجایی افراد به کار برده می شود. 
_ این بالابرها طراحی ساده ای داشته و از امنیت بالایی برخوردار است.
_ در فروشگاه هایی که فاقد آسانسور است از این بالابر می توان برای جابجایی افراد ناتوان استفاده کرد.

مزایای بالابر مغازه

از دو عدد میکروسویٔیچ در هر طبقه برای بالا بردن ضریب اطمینان استفاده می شود.
تمامی پیچ و مهره های بالابرها بر اساس استانداردهای آسانسور می باشد.
این بالابرها از امنیت بالایی برخوردار هستند.
بالابرهای مغازه ای کوچک بوده و فضای کمی را اشغال می کند.
این بالابرها طراحی ساده ای داشته و ظاهری زیبا دارد.
موتور بالابرهای مغازه ای کیفیت و قدرت بسیار بالایی دارد.

اجزای اصلی بالابر مغازه

 

از اصلی ترین اجزای به کار رفته در بالابرهای مغازه می توان به گیربکس، دینام، شاسی، میکروسوئیچ، قرقره و سیم بکسل اشاره کرد.

الکتروموتور (دینام)

الکتروموتور به کار رفته در بالابر مغازه ای با توجه به ارتفاع و ظرفیت حمل بار تعیین می شود.

شاسی

شاسی از اصلی ترین بخش های بالابر مغازه ای بوده که باید دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد. این شاسی باید توسط افراد حرفه ای انجام شود.

میکروسوئیچ

میکروسویٔیچ به کار رفته در بالابرهای مغازه در قسمت انتهایی شاسی نصب شده تا مانع از خطراتی همچون برخورد شاسی با کف بالابر شود. در اصل این قطعه باعث قطع و وصل شدن بالابرها و افزایش ایمنی آن می شود.

قرقره (وینچ)

قرقره های به کار رفته در بالابرهای مغازه برای جمع کردن و راهنمایی سیم بکسل استفاده می شود. 

سیم بکسل

طناب فلزی یا همان سیم بکسل برای استفاده در انواع جرثقیل ها و بالابرها برای بلند نمودن و حرکت انواع بارهای گوناگون استفاده می شود. 

تعمیر و نگهداری بالابر مغازه

سیم بکسل بالابرهای سیم بکسلی باید مورد بررسی قرار گرفته تا بدون تاب خوردگی و یا شکستگی باشد.
استفاده از سیم بکسل های گره خورده، شکسته، چند رشته ای و تاب خورده در بالابرها می توانند حادثه ساز شوند.
ریل های به کار رفته در بالابرهای مغازه باید فاقد اکسیداسیون و زنگ زدگی باشد.
بالابرهای مغازه باید فاقد نوسانات برقی باشد.
هر ۶ ماه یکبار باید بالابرها سرویس شوند..
وزن بارگیری باید مطابق با ظرفیت استاندارد بالابر انجام شود.
از ایستادن در زیر بالابر هنگامی که بالابر در حال استفاده است خودداری نمایید.
در صورتی که بالابر شما دچار مشکل شد توصیه می شود که چنانچه به تعمیر آن آشنایی ندارید برای تعمیر اقدامی نکرده و از یک متخصص کمک بگیرید تا به صورت اصولی تعمیر شده و مانع از بروز مشکل و خطرات احتمالی در آینده شود.

هزینه بالابر مغازه

بالابرهای مغازه ای ظرفیت های گوناگونی داشته و به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت و می توان گفت که عواملی همچون ظرفیت بالابرها، کیفیت ساخت آن، موتور به کار رفته در بالابرها، کشور سازنده و  بر روی قیمت بالابر مغازه تاثیر گذار می باشد.

خرید بالابر مغازه

بالابرهای مغازه یکی از حساس ترین لوازم موجود در بالابرها می باشد و در هنگام خرید باید توجه زیادی کرده و آن را از سایت های معتبر خریداری نمایید تا در آینده خطر آفرین نشود.

بالابر مغازه وینچی

 

بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟

یکی از دیگر از انواع بالابر مغازه، مدل وینچی آن است، که کاربرد های متفاوتی نظیر حمل نفر، بار و حتی ویلچر میان ارتفاعات دارد. این مدل به دلیل نداشتن پاراشوت از ایمنی پایین تری نسبت به مدل هیدرولیکی برخوردار است. شکل و طراحی بالابر وینچی، بسته به کارایی آن می تواند تنوع پذیری زیادی داشته باشد. ظرفیت باری این مدل بالابر مغازه، می تواند به حدود ۱۰ تن نیز برسد. چنانکه پیش از این گفتیم، طراحی بالابر وینچی بسته به نیاز مشتری می تواند، ابعاد متفاوتی داشته باشد. نکته ی دیگری که درباره این مدل بالابر شایان ذکر است، قیمت پایین تر آن نسبت به مدل هیدرولیکی است.

از لحاظ فنی، خصوصیات بالابر وینچی را مورد بررسی قرار داده ایم، که انتخاب مدل بالابر مغازه برای شما ساده تر شود.

اگر هر توقف بالابر را ۲. 5 متر برآورد کنیم، بالابر های وینچی حداکثر 4 توقف به معنی، ۱۰ متر ارتفاع می توانند داشته باشند. یکی از کاربرد های این مدل در رستوران ها و برای حمل غذا می تواند باشد. 

بالابر مغازه وینچی می تواند از برق تک فاز برای تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز خود استفاده کند و لزومی به برق سه فاز و صنعتی نیست و این بدین معنی است که شما از برق معمولی مغازه و یا فروشگاه خود می توانید برای راه اندازی این بالابر بهره مند گردید.

گروه صنعتی نیروموتور تامین موتورهای پایه صنعتی، ساختمانی و کشاورزی و بالابر ساختمانی می باشد و با شرکت های صاحب نامی همچون موتوژن، فرودگاه، دینا چی توزموتوری، سایپا، ایران خودرو ، همکاری دارد. همچنین در زمینه فروش انواع الکتروموتور شامل الکتروموتور ترمزدار زیمنس ، الکتروموتور ترمزدار اینترک ،الکتروموتور ترمزدار لنز و انواع بالابر مغازه و بالابر ساختمانی و گیربکس شافت مستقیم فعال می باشد.

گیربکس در این مدل می تواند بر روی نسبت های مختلف تنظیم شود؛ به طوری که در نسبت های پایین تر بالابر سرعت بیشتری خواهد داشت و در نسبت های بالاتر از سرعت کمتر و قدرت بیشتری بهره مند می شود. شایان ذکر است که موتور گیربکس بسته به طراحی مورد نظر، میتوان در بالا یا پایین نصب کرد. یکی دیگر از موارد مهم که ضروری است در بالابر مغازه به کار گرفته شود؛ سنسور نوری است. سنسور نوری در بالابر مغازه می تواند هنگام پایین آمدن اجسام را در زیر کفی تشخیص دهد و برای ممانعت از برخورد و آسیب دوطرفه حرکت را متوقف کند. نوع موتور مورد استفاده در بالابر بنا به موجودی در بازار انتخاب می شود و بهتر است انتخاب این مورد که امری حساس و تخصصی است به شرکت سپرده شود.

بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟

با نصب درایو نیز می توان استارت و استپ نرم و بدون شوک را برای بالابر مغازه خود به ارمغان آورد، لذا می شود این مورد را نیز هنگام خرید و سفارش از شرکت سازنده درخواست کنید تا سالیان متمادی که از بالابر در مغازه یا فروشگاه خود استفاده می کنید، از لذت حرکت و توقف با کیفیت بهره مند گردید.

بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟

با توجه به قیمت مناسب بالابر مغازه، توصیه می گردد اگر در فروشگاه یا مغازه خود ارتفاعی دارید که نیاز به دسترسی دارد، از همین الان برای تهیه بالابر به فکر باشید، کارشناسان و مشاورین نیرو موتور شما را در زمینه خرید بالابر مغازه و پمپ دنده ای راهنمایی می کنند.. بالابر مغازه، بالابر مغازه ای، بالابر شرکتی، بالابر کارگاه، بالابر نفر بر، بالابر دو قرقره ،بالابر تک قرقره، بالابر گوشه مغازه، بالابر کفی، بالابر خانه، بالابر نفری،بالابر  دو قرقره،بالابر های ترمز دار، آسانسور مغازه 

بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟

 

بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟
بالابر مغازه چیست و مدل های مختلف آن چگونه اند؟

مشخصات فنی بالابر مغازه

بالابرهای مغازه یا بالابرهای فروشگاهی بدین صورت عمل می کند که شاسی ها در جهت ناودارنی ها به وسیله قدرت گیربکس و موتور توسط سیم بکسل جابجا می شود. هنگام رسیدن بالابر به طبقه انتخاب شده کف شاسی با میکروسویٔیچ برخورد کرده و برق موتور قطع می شود و بالابر در طبقه انتخاب شده می ایستد.

ابعاد بالابر مغازه

ابعاد استاندارد بالابر مغازه معمولا ۹۰*۹۰ می باشد ولی این ابعاد می تواند توسط مشتری و با توجه به محل نصب بالابر تعیین شود. بنابراین ابعاد این بالابرها می تواند به صورت سفارشی تولید شود.

انواع بالابر مغازه

بالابرهای مغازه در دو نوع بالابرهای کششی و بالابرهای هیدرولیکی موجود می باشد که به شرح زیر می باشد:

بالابر مغازه کششی

بالابرهای کششی از بالابرهای قدیمی بوده که امروزه این بالابرها بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. کار با این بالابرها کمی سخت بوده و ضریب ایمنی کمتری در مقایسه با بالابرهای هیدرولیکی دارد..

بالابر مغازه هیدرولیکی

از جمله بالابرهای رایج و بسیار پرکاربرد در عصر کنونی، بالابرهای هیدرولیکی می باشد. این بالابرها به وسیله سیستم هیدرولیک شروع به کار می کند. این بالابرها در مقایسه با بالابرهای کششی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و کیفیت و قدرت بیشتری نیز دارد. شلنگ های به کار رفته در بالابرهای مغازه باعث افزایش انعطاف پذیری این بالابرها شده است. این بالابرها توانسته اند مشتریان زیادی را به خود جذب کنند.تولید کننده انواع بالابر مغازه ..

 درخدمتیم