You are currently viewing بالابر کارگاهی + قیمت، خرید و تعمیر بالابر کارگاهی

بالابر کارگاهی + قیمت، خرید و تعمیر بالابر کارگاهی

5
(3)

بالابر کارگاهی

یکی از متداول ترین و رایج ترین ابزارهای استفاده شده در صنایع مختلف، که انقلاب بزرگی در صنعت به پا کرد و سبب مدرن سازی زندگی انسان ها شد، بالابر کارگاهی است. استفاده از بالابر کارگاهی در صنعت ساختمان سازی، به ما امکان ساخت برج ها و مجتمع های بزرگ را می دهد.‌ سرعت، کیفیت و عملکرد بالابرهای کارگاهی (آسانسور کارگاهی)، آن قدر بالا است که توجه کاربران در حوزه های مختلف را به خود جلب کرده است.

گروه متخصص و مجرب نیرو موتور، در این مقاله قصد دارد اطلاعاتی در مورد بالابرهای کارگاهی در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید در این زمینه، خرید راحت تر و با کیفیتی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیش تر پیرامون این محصول و خرید آن، می توانید به آدرس سایت نیروموتور مراجعه فرمایید.

بالابر کارگاهی چیست؟

با استفاده از بالابرهای کارگاهی می توان انواع بارها و مصالح ساختمانی را به صورت ایمن و در زمان کوتاهی جا به جا کرد. از این وسیله به منظور جا به جایی کارگران نیز استفاده می شود. بنابراین این امکان وجود دارد که شما به منظور آسیب ندیدن مصالح ساختمانی، چند نفرا را همراه با بار به درون بالابر بفرستید، تا مصالح شما بدون کوچک ترین آسیبی به محل مورد نظر برسند.‌استفاده از آسانسورهای کارگاهی در انجام پروژه های ساختمانی و عمرانی، سبب افزایش بازدهی پروژه تا ۲۰ درصد می شود.

بالابر کارگاهی
موتور بالابر کارگاهی

تاریخچه مختصر بالابر کارگاهی

پیشرفت علم و فناوری، ارتقا و نوآوری که در حوزه آسانسورها به وجود آمد، سبب اختراع بالابرهای کارگاهی شد. ساخت این وسیله با استقبال زیادی رو به رو شد به گونه ای که برای پاسخ به نیاز متقاضیان، در ساخت این وسیله، انبوه سازی صورت گرفت. بالابرهای کارگاهی به جز خدمت بزرگی که در صنعت ساختمان سازی به ما می کنند و سبب پیدایش برج ها و مجتمع های چند طبقه و بزرگ می شوند، در صنایع مختلفی هم چون معدن، راه سازی، پالایشگاه نفتی، تعمیر آثار باستانی، نیروگاه ها، سد سازی، کشتی سازی و غیره، کاربرد دارد.

گروه صنعتی نیروموتور تامین کننده موتورهای پایه صنعتی، ساختمانی و کشاورزی و بالابر ساختمانی می باشد و با شرکت های صاحب نامی همچون موتوژن، فرودگاه، دینا چی توزموتوری، سایپا، ایران خودرو ، همکاری دارد. همچنین این مجموعه در زمینه فروش و تعمیر انواع الکتروموتور ترمزدار، الکتروموتور ترمزدار چینی، ترمز الکتروموتور، لنت ترمز الکتروموتور، مگنت ترمز الکتروموتور، سیم پیچی مگنت الکتروموتور، بالابر کارگاهی، تعمیر بالابر کارگاهی، بالابر مغازه، گیربکس صنعتی، گیربکس پایه دار، گیربکس شافت مستقیم و تعمیر الکتروگیربکس صنعتی نیز فعالیت دارد.

  قطعات موتورالکتریکی

انواع بالابر کارگاهی

به دلیل استفاده وسیع و گسترده از بالابرهای کارگاهی و به منظور رفع نیاز در هر پروژه ای، این تجهیزات در انواع گوناگونی ساخته می شوند. به طور کلی بالابرهای کارگاهی در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شوند.

بالابرهای ثابت هیدرولیکی

برای استفاده از این بالابر کارگاهی، آن را به صورت ثابت در محیطی قرار می دهند که این استقرار، نیاز به وجود چاهک دارد تا در هنگام جمع شدن، با زمین در یک سطح قرار بگیرد. وظیفه اصلی این نوع بالابر، جا به جایی بار و مصالح خیلی سنگین و انسان است. آسانسورهای ثابت هدرولیکی در مدل های مختلفی از قبیل آکاردئونی، زنجیری، جک مستقیم و غیر مستقیم ساخته می شوند و از موارد کاربرد آن ها می توان به انواع صنایع صنعتی، فروشگاهی، خانگی و مساجد، اشاره کرد.

بالابرهای متحرک

از این نوع بالابرها برای جا به جایی ایمن و سریع تجهیزات استفاده می شود و در انجام کارهای خدماتی ساختمانی، کاربرد زیادی دارند. آسانسورهای متحرک نیز در مدل های مختلفی از جمله، آسانسور با دسترسی عمودی و آسانسور با دسترسی عموی و افقی، ساخته می شود.

موتور بالابر کارگاهی

یکی از مهم ترین و گران ترین قطعات بالابرهای کارگاهی، موتور است که باعث به ثمر رسیدن فعالیت دیگر قطعات دستگاه، می شود. موتور به عنوان قلب تپنده بالابر ها شناخته می شود و با خراب شدن و از کار افتادن آن، فعالیت کل دستگاه متوقف می شود.

موتور از دو قسمت زیر تشکیل شده است

  1. استاتور: بخش ثابت موتور که شامل کلاف های سیم پیچی است.
  2. روتور: بخش متحرک و گردان موتور است.

موتور بالابرهای کارگاهی دو عدد خازن (روغنی و خشک) دارد که گشتاور بالایی در راه اندازی و عملکرد، دارد. در ابتدای راه اندازی بالابر، خازن ها به صورت موازی هستند و در شروع راه اندازی دستگاه، به صورت سری با یکی از سیم پیچ ها، به کار گرفته می شوند.‌ به منظور راه اندازی خازن خشک در موتور، هنگامی که دور موتور به ۷۵ درصد رسید، به وسیله رله مغناطیسی که داخل موتور قرار دارد، از مدار خارج می شود و فقط سیم پیچ دائم با خازن دیگر، درون موتور باقی می ماند.

بالابر کارگاهی
تعمیر بالابر کارگاهی

تعمیر بالابر کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی پس از نصب و کار کردن های طولانی، ممکن است دچار اختلالاتی در روند کار شوند و به تعمیر و سرویس، احتیاج پیدا کنند. در این مواقع، به فردی با تجربه و حرفه ای نیاز است که بتواند تمامی قطعات دستگاه را بررسی کرده و آن را عیب یابی کند. برای این کار شما می توانید از نمایندگی های مجاز و معتبری که بهترین کارشناس ها و تعمیرکارها در آن فعالیت می کنند، کمک بگیرید. کارشناسان حرفه ای و مجرب این نمایندگی ها، در اسرع وقت در محل مورد نظر حاضر شده و به سرعت دستگاه شما را عیب یابی کرده و به تعمیر آن، می پردازند.

  گیربکس چگونه کار می کند؟

بخش های عمده تعمیر بالابر کارگاهی

بخش مکانیکال

تعمیرات این بخش از آسانسور کارگاهی، شامل قسمت های الکترونیکی دستگاه از جمله پاراشوت، گیربکس و موتور است.

بخش الکتریکال

بخش الکتریکال بالابر کارگاهی شامل تابلو دستگاه برق، کنتاکتور و رله ها است که ودر صورت به وجود آمدن اختلال در آن، توسط تعمیر کار، عیب یابی و تعمیر می شود.

چرا باید برای تعمیر بالابر کارگاهی از افراد مجرب و حرفه ای استفاده کنیم؟

بعد از نصب بالابر کارگاهی، ، سرویس و نگه داری این دستگاه؛ اهمیت زیادی دارد که حتما باید به دست افراد ماهر و کاربلد انجام گیرد. کارگران و مهندسین زیادی از آسانسورهای کارگاهی در صنایع مختلفی استفاده می کنند و وجود هر گونه نقص و خرابی در این وسیله، می تواند خسارات جبران پذیر مالی و جانی را به همراه داشته باشد. تعمیرکاران غیر حرفه ای و نابلد، علاوه بر هدر دادن هزینه های ما، می توانند سبب پشیمانی و بروز حوادث غیر قابل جبرانی شوند. پس همیشه برای تعمیر بالابرهای کارگاهی، از افراد با تجربه و ماهر در این زمینه استفاده کنید.

به طور کلی مراحل تعمیر بالابر کارگاهی به صورت زیر است:

۱_ با نمایندگی های مجاز و معتبر، تماس بگیرید.
۲_ تعمیرکاران، عیب و خرابی موجود در دستگاه را شناسایی می کنند.
۳_ هزینه تعمیر با توجه به میزان خرابی بالابر، طبق نظر تعمیرکار، تعیین می شود.

  آشنایی با مگنت ترمز الکتروموتور + سیم پیچی مگنت الکتروموتور

قیمت بالابر کارگاهی

فاکتورهای مختلفی بر تعیین قیمت بالابرهای کارگاهی تاثیر دارند. از جمله این فاکتورهایی که به طور مستقیم در تغییر قیمت بالابر کارگاهی موثرند، می توان به جنس، ابعاد و ظرفیت بالابر، جنس کفی بالابر، محل نصب، کابین داشتن و یا نداشتن آن، دستمزد و هزینه رفت و آمد تکنسین، اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیش تر در مورد نحوه پرداخت هزینه ها و قیمت نهایی، می توانید با تیم پشتیبانی نیرو موتور، تماس بگیرید.‌مشاوران و کارشنان موجود در این مجموعه، اطلاعات کاملی را در باره قیمت انواع بالابرها، در اختیار شما قرار می دهند.

خرید بالابر کارگاهی

بالابرهای کارگاهی یکی از پر کاربردترین و ضروری ترین تجهیزات در صنایع مختلف است که وجود آن می تواند سبب افرایش بازدهی کار و کوتاه تر شدن مدت زمان انجام پروژه شود. این وسیله در انواع مختلفی ساخته می شود که از هر کدام از آن ها با توجه به نوع محیط کاری، استفاده می شود. اگر قصد خرید انواع بالابرهای کارگاهی را دارید، می توانید از طریق سایت نیروموتور اقدام به خرید آن کنید. مجموعه صنعتی نیرو موتور، با ارائه محصولات با کیفیت همراه با ضمانت اصالت، ارسال کالا به سراسر نقاط کشور، تحویل فوری و قیمت مناسب، سابقه درخشانی در زمینه فروش انواع بالابرهای کارگاهی و جلب رضایت مشتریان داشته است.

بالابر کارگاهی چیست؟

از بالابرهای کارگاهی در صنعت ساختمان سازی، برای جابجایی مصالح و مواد مورد نیاز ساخت و ساز انجام می شود.

قیمت موتور بالابر کارگاهی چقدر است؟

موتور بالابر کارگاهی انواع مختلفی دارد،‌برای اطلاع از قیمت دقیق موتور بالابر کارگاهی با شماره های مندرج در سایت نیروموتور تماس بگیرید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.