You are currently viewing با روش های راه اندازی الکتروموتور آشنا شوید

با روش های راه اندازی الکتروموتور آشنا شوید

5
(1)

به طور کلی چند روش برای راه اندازی الکتروموتور در صنعت وجود دارد که شامل روش های راه اندازی الکتروموتور مستقیم، اینورتری ، ستاره – مثلث و سافت استارتر است. بسیاری از افرادی که در صنعت با الکتروموتور کار می کنند،از کارشناسان روش های راه اندازی الکتروموتور را می پرسند تا با روش های مختلف راه اندازی آن آشنا شوند. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با روش های راه اندازی الکتروموتور که در ایران رایج است آشنا کنیم با ما همراه باشید

معرفی روش های راه اندازی الکتروموتور

به طور کلی چند روش برای راه اندازی الکتروموتور در صنعت وجود دارد که شامل روش های راه اندازی الکتروموتور مستقیم، اینورتری ، ستاره – مثلث و سافت استارتر است که در ادامه به طور خلاصه هر یک از آن ها توضیح خواهیم داد . در روش های راه اندازی الکتروموتور به روش مستقیم ،برق به صورت مستقیم به الکتروموتور متصل می شود .این روش از راه اندازی الکتروموتور را به روش تک ضرب شناخته می شود و کنتاکتور مانند کلید قطع و وصل عمل می کند .هریک از روش های راه اندازی الکتروموتورها معایب و مزایایی دارد. تفاوت الکتروموتور تک فاز و سه فاز از مقالات جدید و مهم سایت نیرو گیربکس می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

از مزایای روش راه اندازی مستقیم الکتروموتور می توان به سادگی ، هزینه کمتر نسبت به روش های دیگر ،عیب یابی راحت و آسان ،بالابودن گشتاور راه اندازی در این روش همه از مزایای مهم راه اندازی الکتروموتور می باشد. روش دیگری که برای راه اندازی الکتروموتور استفاده می شود ،روش دوضرب یا همان ستاره مثلث است. در این روش با کم کردم ولتاژ جریان گشتاور و راه اندازی کاهش پیدا می کند و ایراد و مشکلات بزرگی که در روش های راه اندازی الکتروموتور به صورت مستقیم وجود دارد،برطرف می شود.

گشتاور و جریان در این روش به صورت ستاره و یک سوم مثلث است و همانطور که قبلا بیان کردیم از این روش برای کاهش مشکلات مربوط به روش مستقیم و کاهش توان انجام می شود و مهم ترین نکته در راه اندازی الکتروموتور به روش ستاره و مثلث است.در روش های راه اندازی الکتروموتور سافت استارتر بر روی هر فاز ولتاژ کاهش پیدا می کند و الگوریتمی شبیه ستاره مثلث دارد. این روش بسیار شبیه روش ستاره مثلث است و بر روی هر فاز دیمر دارد.

نکته مهم در این روش از راه اندازی الکتروموتور این است که امکان کنترل دور بعد از رسیدن موتور به دور نامی را نداشته و توانایی کاهش یا افزایش سرعت موتور را ندارد و از معایب این روش می توان نداشتن راست گرد و چپ گرد اشاره کرد و برای داشتن آن نیاز به استفاده از دو کنتاکتور جدا می باشد. الکتروموتور ترمزدار را از مجموعه نیرو گیربکس تهیه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شرکت نیرو گیربکس تماس بگیرید.

سریع ترین روش راه اندازی الکتروموتور
سریع ترین روش راه اندازی الکتروموتور

سریع ترین روش راه اندازی الکتروموتور

استفاده از روش های راه اندازی الکتروموتور اینورتری که در بازار به درایو شهرت دارد می توان بهترین روش را برای راه اندازی الکتروموتور در نظر گرفت. بهترین و سریع ترین ، مطمئن ترین روش برای راه اندازی الکتروموتور استفاده از اینورتر است.از مزایای استفاده از اینورتر می توان به عدم نیاز به کنتاکتور جهت راست گرد یا چپ گرد کردن موتور اشاره کرد و جریان هجومی بالا برای راه اندازی الکتروموتور نیاز ندارد زیرا گشتاوری زیادی دارد .در کمترین دور بیشترین قدرت را دارد و این یکی از مزایای مهم این روش محسوب می شود.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید. لنت ترمز الکتروموتور را با مناسب ترین قیمت از شرکت نیرو گیربکس خریداری نمایید. در صورت نیاز به استعلام قیمت با مجموعه نیرو گیربکس در ارتباط باشید.

تعمیر و نگهداری از الکتروموتور

الکتروموتورها امروزه به عنوان قلب تپنده و بازوی اصلی در هر محیط کارخانه ای و صنعتی محسوب می شود و یکی از مشکلات بزرگ و غیرمنتظره در آن ها هزینه های بالایی را برای کارخانجات و صنایع مختلف به همراه دارد.با توجه به این موارد با برنامه ریزی دقیق و تعمیر و نگهداری خوب از این وسیله می توان عمر الکتروموتورها را طولانی و عملکرد این دستگاه را بهبود بخشید.با تعمیر و نگهداری منظم الکتروموتورها می توانید خسارت های ناشی از عملکرد نادرست این وسیله را کاهش دهید.برای انجام این برنامه ریزی نیاز به مراقبت و آموزش های مهم است .

هدف از تعمیر و نگهداری از الکتروموتورها اطمینان از عملکرد مناسب و به حداقل رساندن خرابی و مشکلات غیرقابل پیش بینی است.با تعمیرات منظم و نگهداری مناسب از این دستگاه می توان بهره وری ، انرژی ماشین آلات را با کاهش اصطکاک در دمای پایین انجام داد.برای دریافت اطلاعات تکمیلی و برخورداری از خدمات نگهداری و مراقبت از الکتروموتورها می توانید با مراجعه به آدرس سایت نیرو گیربکس با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

آن ها شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد و در صورت نیاز بهترین خدمات به مشتریان خود ارائه می دهند.به طور کلی روش های مختلف نگهداری برای هر نوع موتور ، وسایل و کنتلر که مرتبط با تاسیسات است وجود دارد. برای دریافت ترمز الکتروموتور با نیرو گیربکس در تماس باشید. نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع محصولات ترمز الکتروموتور با مناسب ترین قیمت می باشد.

تعمیر و نگهداری از الکتروموتور
تعمیر و نگهداری از الکتروموتور

برنامه های موثر در نگهداری و مراقبت الکتروموتور

برنامه موثر و نگهداری و مراقبت از الکتروموتور میزان کارایی و بهره وری این دستگاه را بالا می برد و باعث افزایش طول عمر و عملکرد آن می شود.نگهداری و مراقبت از الکتروموتورها از بازدید و کنترل ظاهری پوسته و بدنه و مطمئن بودن از عدم وجود هرگونه ترک خوردگی و پوسیدگی، خوردگی توسط مواد شیمیایی گرفته تا بازدید و کنترل از وضعیت سرسیم ، درپوش کابل و اطمینان از عدم اسیب دیدگی و سوختگی آن ها ،رطوبت زدایی و تمیزکردن سیم پیچ و بالابردن عایق سیم پیچ همه از موارد مهم در مراقبت و نگهداری از الکتروموتور در کارخانجات و صنایع مختلف می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و برخورداری از خدمات پمپ دنده ای و با کیفیت مجموعه نیرو گیربکس می توانید با مراجعه به آدرس سایت این مجموعه با مشاورین و کارشناسان متخصص در زمینه روش های اندازه گیری الکتروموتور و مراقبت و نگهداری از آن ها داشته باشید.همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات مشتریان محترم می باشند. جهت خرید مگنت ترمز الکتروموتور با نیرو گیربکس در تماس باشید. نیرو گیربکس مرکز فروش انواع مگنت ترمز الکتروموتور می باشد.

با آموزش های لازم از سوی افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه بهترین روش را برای بهره وری دستگاه انتخاب می کنید و با انتخاب بهترین روش می توانید بهترین عملکرد را برای دستگاه داشته باشید.کارشناسان و مشاورین نیرو گیربکس شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات برتر و با کیفیت این مجموعه و برخورداری از اطلاعات مراقبت و نگهداری از الکتروموتورها می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

روش های راه اندازی الکتروموتور چیست؟

برای اطلاع از روش های راه اندازی الکتروموتور پیشنهاد می کنیم ایم مقاله از سایت نیرو گیربکس را مطالعه کنید.

سریع ترین روش راه اندازی الکتروموتور چیست؟

استفاده از روش های راه اندازی الکتروموتور اینورتری که در بازار به درایو شهرت دارد می توان بهترین روش را برای راه اندازی الکتروموتور در نظر گرفت. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله را دنبال کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.