You are currently viewing موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی

موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی

5
(1)

موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی

موتور برق یا ژنراتور  یک ماشین الکتریکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و بر اساس قانون القای الکترومغناطیسی فارادی کار می کند که بیان می کند اگر یک سیم رسانا در میدان مغناطیسی حرکت کند، اختلاف پتانسیل بین دو انتهای آن ایجاد می شود و هادی و جریان الکتریکی در آن جاری خواهد شد.

قطعی برق از جمله مشکلاتی است که باعث خسارت به تاسیسات تجاری و صنعتی می شود و در صورت قطع برق در دوره های گرما و سرمای شدید ممکن است مردم متضرر شوند. بدتر از همه، قطعی برق در مراکز درمانی نیز باعث مرگ مریضان بدحال شود. در اینجا نقش موتورهای برق مختلف برای ارائه راه حل مناسب برای مواقع اضطراری یا زمانی که به منبع برق در مکانی دور از شبکه اصلی نیاز است، آشکارا میشود.

ژنراتورها را می توان به دو نوع تقسیم کرد:

با توجه به سوختی که با آن کار می کنند و با توجه به نوع استفاده آن. در ادامه به مهم ترین انواع موتور برق اشاره میکنیم.

انواع ژنراتورها

  • ژنراتورهای قابل حمل
  • ژنراتورهای پشتیبان
  • ژنراتور اینورتر
  • ژنراتور خورشیدی
  • موتور برق گازوئیلی
  • موتور برق بنزینی
  • ژنراتورهای با سوخت گاز طبیعی

تفاوت موتور برق بنزینی و گازوئیلی

موتور برق گازوئیلی

همانطور که از نام آنها مشخص است، آنها ژنراتورهایی هستند که از گازوئیل به عنوان سوخت برای کار کردن آن استفاده می کنند و انرژی الکتریکی کارآمدتری نسبت به ژنراتورهای بنزینی ارائه می دهند و همچنین سوخت کمتری مصرف می کنند.

این ژنراتورها عمر طولانی دارند و در صورت استفاده زیاد، به شرطی که به درستی نگهداری شوند، عملکرد خوبی دارند. این نوع ژنراتور قیمت متوسطی دارد و در محیط های سرد بهترین عملکرد را دارد. دیزل ژنراتورها انتشارات مضری تولید می کنند که در صورت استنشاق می تواند سمی باشد. 

روش هایی برای تعمیر کلاچ‌های مغناطیسی یکی از مقالات مفید مجموعه نیرو گیربکس می باشد از این مطلب مفید و کاربردی حتما دیدن کنید.

موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی
موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی

موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی ژنراتورهایی هستند که از بنزین برای سوخت  آن استفاده می کنند.از بین تمامی ژنراتورهای ذکر شده در این مقاله، ژنراتورهای بنزینی یکی از محبوب ترین انتخاب ها هستند.به این دلیل که بنزین به راحتی در دسترس و ارزان است. موتور بنزینی در اندازه های کوچک موجود هستند و مناسب برای ژنراتورهای قابل حمل، اما سوخت آن بسیار قابل اشتعال است. این نوع دارای صداهای بلند، انتشار نسبتاً زیاد دارند و مانند موتورهای برق گازوئیلی دوام نمی آورند.

گیربکس پایه دار، بالابر مغازه، گیربکس صنعتی، گیربکس شافت مستقیم از محصولات تخصصی سایت نیرو گیربکس می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان مجموعه با ما در تماس باشید.

انواع موتور برق

بسته به نوع استفاده

موتور برق قابل حمل

موتور برق قابل حمل ژنراتورهایی با اندازه و ظرفیت کوچک هستند که با سوخت دیزل، بنزین یا گاز کار می کنند و از موتور احتراقی برای تولید برق کوتاه مدت استفاده می کنند، به این معنی که نمی توانند برق را به بارها در فواصل طولانی منتقل کنند.

آنها در صورت نیاز به برق موقت و برای مکان های ساختمانی که به منظور اجرای ابزار و روشنایی از شبکه خارج هستند، مناسب هستند. و همچنین برای تامین برق در مهمانی ها یا رویدادهایی که در مکان های بیرون از شهر برگزار می شود، مناسب میباشند.

همچنین از این نوع در منازل و مغازه های کوچک در مناطقی که برق در دسترس نیست و یا از مشکل قطعی برق مکرر رنج می برند استفاده می شود. به دلیل اندازه کوچک آنها می توان به راحتی حمل و نقل و آنرا ذخیره کرد، ارزان هستند و بسیار خوب کار می کنند. اما باید در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران محافظت شود.

موتور برق پشتیبان

موتور برق پشتیبان از جمله معروف ترین و مهم ترین انواع ژنراتورها هستند و در صورت قطع منبع اصلی برق به عنوان یک سیستم برق اضطراری به شمار می روند و اغلب از گاز یا گازوئیل به عنوان منبع سوخت استفاده می کنند. به دلیل داشتن مخزن سوخت خارجی بزرگ می تواند تا 48 ساعت کار کند.

به یک کلید انتقال خودکار متصل است که به محض قطع منبع آن را به طور خودکار روشن می کند و همچنین در صورت بازگشت برق اصلی آن را قطع می کند و تضمین تداوم برق را فراهم می کند که باعث می شود یک گزینه محبوب در بسیاری از مکان هایی که نباید هیچ گونه قطع برق رخ دهند، مانند بیمارستان ها، هتل ها، موسسات تجاری و حتی آپارتمان های مسکونی میباشد. اما آنها با برچسب قیمت گران عرضه می شوند و برای اطمینان از عملکرد آنها در صورت قطع برق نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

موتور برق اینورتر

موتور برق اینورتر در ابتدا جریان الکتریسیته متناوب تولید می کنند و با استفاده از یکسوساز جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل می کنند و در نهایت آن را به جریان متناوب تبدیل می کنند. این به منظور تولید الکتریسیته با موجی نرم تر است که عاری از اعوجاج ناشی از هارمونیک های موجود در ژنراتورهای معمولی است و از گرمای بیش از حد جلوگیری می کند.

این نوع برای دستگاه های الکترونیکی حساس مانند تلفن ها، لپ تاپ ها، تلویزیون های LED، تجهیزات صوتی، تهویه مطبوع، یخچال ها و قایق هایی که به مقادیر ولتاژ و فرکانس خاصی نیاز دارند، ایمن تر است.

اما معمولا قیمت بالاتری دارد. آنقدر قدرت پایینی دارد که بالاترین امتیاز این ژنراتورها 7 کیلووات است. این نوع بسیار کمتر از برخی از ژنراتورهای قابل حمل سنتی است که می توانند بیش از 17 کیلووات تولید کنند و خروجی کمتر را می توان با اتصال دو ژنراتور به صورت موازی دو برابر کرد.

تعمیر انواع الکتروموتور ترمزدار، ترمز الکتروموتور، مگنت ترمز الکتروموتور توسط مجموعه نیرو گیربکس انجام می شود. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی
موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی

موتور برق خورشیدی

یک موتور برق خورشیدی از یک اینورتر، پانل های خورشیدی، یک باتری و یک شارژر باتری تشکیل شده است. پنل های خورشیدی انرژی خورشید را جذب می کنند و آن را به جریان تبدیل می کنند و سپس این انرژی را در باتری های تعبیه شده در ژنراتور ذخیره می کنند.

سپس اینورتر برق را از DC به AC تبدیل می کند و شما می توانید از آن برق برای تامین برق بسیاری از لوازم خانگی یا وسایل الکترونیکی استفاده کنید. این نوع ژنراتورها برای تغذیه بارهای کوچک مناسب هستند. صدای مزاحم تولید نمی کند، اما هزینه آن بسیار بالا است.

موتور برق گاز طبیعی

موتور برق با سوخت گاز طبیعی نوعی ژنراتور است که به جای بنزین یا گازوئیل با گاز طبیعی کار می کند و در مقایسه با سایر ژنراتورهایی که با سوخت فسیلی کار می کنند، ژنراتورهای گاز طبیعی از نظر هزینه و عملکرد بهتر هستند.

علاوه بر سهولت استفاده، ژنراتورهای گازی نسبت به انواع دیگر ژنراتورها آرام‌تر و روان‌تر عمل می‌کنند و هزینه عملیاتی کمتری دارند. اما هزینه نصب اولیه بالاست. از نقطه نظر زیست محیطی، ژنراتورهای گازی به طور قابل توجهی آلاینده های کمتری تولید می کنند و نسبت به بنزین یا گازوئیل خطرات کمتری برای محیط زیست دارند. با این حال، آنها به اندازه انواع دیگر ژنراتورها انعطاف پذیر نیستند و بهترین انتخاب برای همه کاربردها نیستند.

تعمیر انواع بالابر کارگاهی، سیم پیچی مگنت الکتروموتور، لنت ترمز الکتروموتور با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در مجموعه نیرو گیربکس انجام می گردد با ما همراه باشید.

جمع بندی موتور برق بنزینی بهتر است یا گازوئیلی

با توجه به توضیحاتی که دادیم میشه به این نتیجه رسید که موتور برقی بنزینی نسبت به موتور برق گازوئیلی از نظر کارکرد و سوخت و ایمنی بهتر است. برای خرید انواع موتور برق میتوانید به سایت فروشگاه نیرو گیربکس مراجعه کنید.

موتور برق یا ژنراتور چیست؟

موتور برق یا ژنراتور  یک ماشین الکتریکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و بر اساس قانون القای الکترومغناطیسی فارادی کار می کند که بیان می کند اگر یک سیم رسانا در میدان مغناطیسی حرکت کند، اختلاف پتانسیل بین دو انتهای آن ایجاد می شود و هادی و جریان الکتریکی در آن جاری خواهد شد.

آیا موتور برقی بنزینی نسبت به موتور برق گازوئیلی بهتر است؟

موتور برقی بنزینی نسبت به موتور برق گازوئیلی از نظر کارکرد و سوخت و ایمنی بهتر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با سایت نیرو گیربکس همراه باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.