You are currently viewing راه‌ های کاهش صدای پمپ آب خانگی

راه‌ های کاهش صدای پمپ آب خانگی

5
(2)

راه‌های کاهش صدای پمپ آب خانگی

موضوعی که برای این مقاله قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم، راه‌های کاهش صدای پمپ آب خانگی است. در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که از پمپ آب خانگی استفاده می‌کنید، ممکن است از صدای زیاد این نوع پمپ‌ها خسته شده باشید؛ زیرا این صدا واقعا آزاردهنده است. امروز در این مقاله می‌خواهیم در ابتدا منشا و مبدا صدای پمپ‌های آب خانگی را توضیح داده و سپس راهکارهایی را به شما بدهیم تا میزان صدای پمپ آب خانگیتان را کمتر کنید. لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

علت صدای پمپ آب خانگی

این پمپ‌ها ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد سروصدا کنند، که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • ارتعاشات حاصل از پمپ
  • مشکلات مربوط به اجزای داخلی پمپ
  • مرغوب نبودن جنس پمپ
  • نیز صدای محرک پمپ و…

به نکات زیر دقت کنید:

قبل از اینکه به شما راهکارهایی جهت کمتر کردن صدای پمپ آب خانگی بدهیم، توصیه می‌کنیم که در حین به وجود آوردن فضا جهت مستقر کردن پمپ آب، به نکات زیر توجه کنید:

  • سعی کنید تانکر و پمپ آب را در جایی مستقر کنید که از مکان استراحت یا دیوارهای خانه دور باشد تا سروصدای آن کمتر به گوش شما برسد.
  • مکانی را که جهت استقرار پمپ انتخاب کرده‌اید عایق بندی کرده، تا مقداری از صدای آزاردهنده پمپ را کم کند.
  • هنگام مستقر کردن پمپ آب خانگی آن را در حالت صاف و کاملا نرمال بگذارید و در صورت امکان تکیه‌گاهی برای پمپ بگذارید تا از میزان صدا و لرزش کاسته شود؛ همچنین دقت کنید که از اتصالات استاندارد بهره گرفته شود.
  • انجام سرویس دوره‌ای و بازدیدهای متوالی از پمپ آب خانگی را فراموش نکنید؛ چرا که اگر پمپ آب به صورت منظم سرویس شود، میزان صدای آن کمتر است.

برای استعلام قیمت ویبراتور بنزینی با شرکت نیرو گیربکس در ارتباط باشید. مجموعه نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع ویبراتور بنزینی با قیمت مناسب می باشد. برای مشاوره و استعلام قیمت ویبراتور برقی با شرکت نیرو گیربکس در تماس باشید. مجموعه نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع ویبراتور برقی می باشد.

انواع پمپ های آب خانگی پرصدا و کم صدا
انواع پمپ های آب خانگی پرصدا و کم صدا

در صورتی که پمپ آب خانگی شما بعد از گذشت مدت زمانی این صدای گوش خراش را پیدا کرده باشد، یقین داشته باشید که دچار یک مشکل مکانیکی و فنی شده است. لذا قبل از اینکه تصمیم به تعویض یا عایق بندی پمپ آب خانگی بگیرید سعی کنید آن را عیب‌یابی کرده و مشکلش را برطرف سازید. اما در صورتی که پمپ آب خانه شما از لحظه اول دارای صدای زیاد و آزاردهنده بود، پس مشکل از جنس و نوع پمپ بوده و راه‌حل این مشکل استفاده از عایق‌های صوتی و یا در نهایت عوض کردن پمپ است. در صورت نیاز به خرید موتور برق با نیرو گیربکس در تماس باشید. شرکت نیرو گیربکس مرکز فروش انواع موتور برق با قیمت مناسب می باشد.

انواع پمپ‌های آب خانگی پرصدا و کم‌ صدا

بد نیست بدانید که پمپ‌های آب جتی یکی از انواع قدیمی پمپ آب خانگی است که دارای قدرت زیاد بوده و طول عمر بالایی هم دارد. اما سروصدای فوق‌العاده زیادی را ایجاد می‌کند به گونه‌ای که اگر این نوع پمپ‌ها در طبقه همکف یک ساختمان چند طبقه نصب شود، صدای آن به راحتی در اکثر واحدها شنیده می‌شود.

لذا بهتر است هنگام انتخاب پمپ آب خانگی از پمپی استفاده کرد که کم‌ترین میزان صدا را تولید می‌کند. امروزه پمپ‌های بشقابی که دارای پروانه برنجی یا استیل هستند، یکی از انواع کم‌صداترین پمپ‌های آب خانگی به شمار می‌روند‌. البته ممکن است این گونه پمپ‌ها دوام و قدرت پمپ‌های جی تی ای قدیمی را نداشته باشند، اما مزیت آن‌ها نداشتن سروصدای زیاد است.

نوع جدیدی از پمپ‌های آب که اخیراً توجه عده زیادی را به خود جلب کرده، پمپ آب خانگی نیم اسب است، که اصطلاحاً به آن پمپ آب خانگی بی صدا نیز می‌گویند. این پمپ‌ها به نسبت پمپ‌های جتی و پمپ‌های بشقابی قدرت زیادی ندارد و به بیان بهتر می‌توان گفت پمپ‌های نیم اسب فقط برای مصرف یک واحد ساختمان کافی است؛ چرا که متراژی را که می‌تواند پوشش دهد، بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر است. برای خرید انواع شیلنگ ویبراتور با شرکت نیرو گیربکس در تماس باشید. نیرو گیربکس مرکز فروش انواع شیلنگ ویبراتور می باشد.

روش های کاهش صدای پمپ‌های آب خانگی

در قسمت زیر سه روش را جهت کاهش صدای پمپ‌های آب و خانگی به شما دوستان عزیز معرفی کرده و توصیه می‌کنیم. در صورت مواجه با مشکل سروصدای پمپ آب خانگی، راه‌حل های زیر را به کار ببندید:

تعمیر پمپ‌های خراب

در صورتی که مطمئن هستید که پمپ آب خانگی شما قبلاً صدای کمتری را تولید می‌کرده، باید به فکر تعمیر پمپ بیفتید؛ زیرا علت به وجود آمدن سروصدا، خراب شدن یک یا چند قطعه داخلی پمپ آب است. پس از یافتن مشکل آن را تعمیر کرده و ضمنا برنامه سرویس و بازدید مرتب پمپ را فراموش نکنید؛ زیرا این کار تاثیر به‌سزایی در کم شدن صدای پمپ آب خانگی دارد. ویبره بدنه را با قیمت مناسب از شرکت نیرو گیربکس تهیه کنید. مجموعه نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع ویبره بدنه با کیفیت بالا می باشد.

استفاده از عایق‌های صوتی خوب

منظور از عایق‌های صوتی، پوششی است که برای سقف کف و دیواره‌های محلی که پمپ آب خانگی در آنجا استقرار یافته است، نصب می‌گردد. این عایق‌ها تا حد قابل قبولی سبب کم شدن صدای پمپ آب خانگی می‌شود. جنس آن‌ها معمولاً از فوم است و بیشتر آن‌ها چسب‌دار هستند؛ به گونه‌ای که به آسانی می‌توان آن را بر روی محل‌های مورد نظر بچسبانید.

روش های کاهش صدای پمپ های آب خانگی
روش های کاهش صدای پمپ های آب خانگی

تعویض پمپ کنونی با یک پمپ کم صدا

معمولا برای انتخاب یک پمپ آب مناسب خانگی باید متراژ مورد نظر دقت ویژه شود. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب پمپ آب خانگی با یک متخصص مشورت کنید؛ زیرا این مورد یک موضوع تخصصی است. اما در صورتی که این امکان برای شما فراهم نبود، درنظر داشته باشید که برای ساختمان‌های دو تا چهار طبقه بهترین نوع پمپ آب خانگی، پمپ بشقابی است؛ زیرا علاوه بر اینکه نیاز واحدهای ساختمان را برطرف می‌کند، سروصدای کمی ایجاد می‌کند. برای خرید محصولات بتونیر با شرکت نیرو گیربکس در تماس باشید. مجموعه نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع بتونیر با کیفیت بالا می باشد.

از نظر کارشناسان هر محصول صنعتی باید بر اساس استانداردهایی که تعیین شده است سروصدا داشته باشد و در صورتی که بیشتر از میزان موردنظر صدا تولید کند، قطعاً به این معنی است که یا دچار مشکل فنی شده است و یا اینکه اجزای سازنده آن بی‌کیفیت است. در رابطه با پمپ‌های آب خانگی باید اقرار کرد که سروصدای زیاد آن‌ها بسیار اذیت‌کننده است.

خصوصاً اینکه این وسیله جزو وسایلی است که در طول مدت روز و شب مرتباً در حال فعالیت بوده و در نتیجه این فعالیت، ایجاد صدای زیاد است و باید راه‌حلی برای کاهش صدای پمپ آب خانگی پیدا کرد‌. در صورتی که جنس پمپ مرغوب نباشد اجرای هر راهکاری جهت کاهش صدا منطقی و معقول نیست و قطعاً باید عوض شود. اما اگر پمپی مناسب با متراژ ساختمان را خریداری کرده‌اید و باز هم صدای آن شما را اذیت می‌کند، باید به راهکارهایی که جهت کاهش این سروصدا در مقاله عنوان شد، روی بیاورید. فرق پمپ آب جتی و بشقابی چیست؟ از مقالات مهم سایت نیرو گیربکس می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را مطالعه کنید.

راه‌های کاهش صدای پمپ آب خانگی چیست؟

در این مقاله از سایت نیرو گیربکس به برسی راه‌های کاهش صدای پمپ آب خانگی به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

پمپ‌های آب خانگی پرصدا و کم‌ صدا از کدام نوع می باشند؟

بهتر است هنگام انتخاب پمپ آب خانگی از پمپی استفاده کرد که کم‌ترین میزان صدا را تولید می‌کند. برای خواندن ادامه توضیحات با ما همراه باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.