You are currently viewing روغن‌ دنده مناسب برای گیربکس صنعتی

روغن‌ دنده مناسب برای گیربکس صنعتی

5
(2)

روغن‌ دنده مناسب برای گیربکس صنعتی

قبل از اینکه گیربکس را راه‌اندازی کنید، باید از میزان سطح روغن و ویسکوزیته آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که با گریس ترکیبی گیربکس را روغن‌کاری کنید و اگر از روغن معدنی استفاده می‌کنید توصیه ما به شما این است که پس از هر۱۰۰۰ ساعت کار اولیه، روغن را عوض کنید و داخل گیربکس را بشویید و همچنین در بازه‌های زمانی یکسان و منظم سطح روغن را بررسی کرده و پس از ۴۰۰۰ ساعت کار کردن، روغن را تعویض نمایید و اگر از روغن ترکیبی در گیربکستان استفاده کردید، پس از ۸۰۰۰ ساعت کار باید آن را عوض کنید.

اهمیت روغن دنده مناسب برای گیربکس صنعتی

بدیهی است که کیفیت بالای روغن برای انواع گیربکس‌های صنعتی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ پس باید با اطلاعات کافی نوع روغن را انتخاب نموده و همچنین در رابطه با مقدار آن و شیوه انتخاب روغن، آگاهی کامل داشته باشیم. برای انجام این کار می‌توانید از افرادی که در این زمینه متخصص هستند، کمک بگیرید و یا در اینترنت سرچ کنید تا در این زمینه اطلاعاتی را به دست آورید.

چگونه روغن مناسب گیربکس خود را انتخاب کنیم؟

برای انجام این کار باید در ابتدا موارد زیر را کاملاً درنظر داشته باشید:

ویبراتور برقی را از شرکت نیرو گیربکس با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. در صورت نیاز به استعلام قیمت ویبراتور برقی با ما تماس بگیرید.

نوع گیربکس

به سایز و اندازه گیربکس صنعتی و نیز مقدار روغن آن توجه نمایید. مقدار اصطکاکی را که چرخ دنده‌ها ایجاد می‌کنند، درنظر بگیرید. به جنس فلز و یا آلیاژی که برای ساخت دندانه‌های چرخ دنده به کار گرفته شده است دقت کنید؛ برای نمونه، در گیربکس‌های حلزونی، جنس چرخ دنده‌ها از آلیاژ برنج می‌باشد.

میزان دمای روغن در هنگام فعالیت گیربکس

در صورتی که دمای روغن زیر ۲۰ درجه سلسیوس باشد، می‌گوییم بسیار پایین است. اگر دمای آن بین ۲۰ تا ۸۰ درجه سلسیوس بود، دما در حد متوسط است. اگر این عدد بین ۸۰ تا ۱۲۰ درجه سلسیوس بود، گفته می‌شود که دمای روغن بالاست. برای دماهای بیشتر از ۱۲۰ درجه سلسیوس دمای روغن را نیز بسیار بالا می‌گویند.

برای خرید ویبراتور بنزینی با شرکت نیرو گیربکس تماس بگیرید. مجموعه نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع ویبراتور بنزینی با قیمت مناسب می باشد.

اهمیت روغن دنده گیربکس صنعتی
اهمیت روغن دنده گیربکس صنعتی

شرایط عملیاتی گیربکس

مقدار باری که به قطعات گیربکس وارد می‌گردد، مانند محورهای ورودی و خروجی مقدار ارتعاشاتی که ممکن است وجود داشته باشد؛ به عنوان مثال، ایجاد شوک‌های احتمالی و یا فشارهای قوی ثابت (مثل نوار نقاله‌های فرودگاه) اثرات گیربکس بر روغن بعضی از روغن‌های گیربکس خواصی ضد خوردگی دارد. لذا در صورتی که در معرض آلودگی، گرد و خاک یا هر عنصر دیگری قرار بگیرند، دوام و طول عمر آن حفظ می‌شود.

شرایط نگه‌داری روغن گیربکس

روغن‌‌هایی که در بازار وجود دارند، سبب صرفه‌جویی چشمگیری در هزینه‌های مربوط به تعمیرات می‌گردند؛ البته این مورد به شیوه تعویض روغن نیز کاملاً بستگی دارد و باید در فواصل زمانی منظم و به طور صحیح این کار انجام شود.

در صورت نیاز به خرید گیربکس پایه دار با شرکت نیرو گیربکس تماس بگیرید. مجموعه نیرو گیربکس تولید کننده انواع گیربکس پایه دار می باشد.

هنگام تعویض روغن گیربکس صنعتی به نکات زیر دقت کنید:

  • میزان زمان کارکرد
  • مقدار حرارت ایجاد شده
  • زمان عوض کردن روغن برای گیربکس
  • نوع و جنس روغنی که در گیربکس به کار رفته است
  • قدار نیروی وارد شده در گیربکس
  • تاثیر شرایط جوی، آلودگی و گرد و غبار


به طور کلی در همه ابزارآلات و تجهیزاتی که در صنایع به کار برده می‌شوند، اجزای داخلی ماشین به علت کار زیاد و اصطکاک دچار فرسایش شده و نهایتاً خراب می‌شود. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنیم، باید حتماً فرایند روانکاری را برای این ماشین‌آلات و تجهیزات انجام دهیم. برای گیربکس‌ها در عمل روانکاری از یک روغن ویژه استفاده می‌شود که به آن واسکازین یا روغن جعبه دنده می‌گویند. البته واسکازین علاوه بر روانکاری برای قطعات و ابزارآلات موجود در گیربکس‌های صنعتی برای خودروها نیز قابل استفاده است.

روغن دنده گیربکس صنعتی
روغن دنده گیربکس صنعتی

برای استعلام قیمت گیربکس شافت مستقیم با شرکت نیرو گیربکس در ارتباط باشید. مجموعه نیرو گیربکس ارائه دهنده انواع گیربکس شافت مستقیم می باشد.

زمان تعویض روغن گیربکس

همه شرکت‌های سازنده گیربکس‌های صنعتی موظف هستند که نوع روغن مصرفی برای گیربکس خود را معرفی کنند که پس از گذشت مدت زمان معینی باید حتماً تعویض گردد. پس زمان تعویض روغن گیربکس صنعتی کاملاً به شرکت سازنده مرتبط می‌باشد و اگر این منبع در دسترس نبود، باید از کارشناسان مجرب و متخصص که در این زمینه اطلاعات کافی دارند کمک گرفت. به طور کلی مدت زمان تعویض روغن گیربکس متفاوت است و ممکن است به صورت هفتگی، ماهانه، سه ماه یکبار و حتی سالانه تغییر کند.

افزایش طول عمر گیربکس توسط روغن دنده یا واسکازین

همانطور که گفتیم برای افزایش دوام گیربکس باید به صورت منظم روغن آن را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنیم. گیربکس‌هایی که کاهش دور اولیه دارند با توجه به توان اسمی خودشان به شکل‌های مختلفی روغن‌کاری می‌شوند. این نوع گیربکس‌ها به دو گروه تقسیم می‌گردند که عبارتند از:

  • گیربکس‌هایی که توان آن‌ها کم یا متوسط است که برای این دسته از گیربکس ها احتیاجی به روغن نیست و با گریس پر می‌شوند. البته می‌شود که از همان روغنی که در ابتدای مطلب گفتیم استفاده شود.
  • گیربکس‌هایی که توان آن‌ها متوسط رو به‌ بالاست و با روغن روانکاری می‌گردند. این نوع از گیربکس‌ها بدون روغن به شما تحویل داده می‌شوند و حتماً باید قبل از شروع کار روغن، آن‌ها را بررسی و پر کنیم.

تعمیر الکتروگیربکس صنعتی از خدمات شرکت نیرو گیربکس می باشد. در صورت نیاز به خدمات تعمیر الکتروگیربکس صنعتی با ما در تماس باشید.

انتخاب روغن دنده مناسب برای گیربکس‌های صنعتی امری بسیار مهم است و شما حتماً باید قبل از اینکه گیربکس را راه‌اندازی نمایید، نسبت به صحیح بودن جنس روغن استفاده شده و میزان آن اطمینان حاصل نمایید. پس از انتخاب روغن دنده مناسب باید به نحوه تعویض آن دقت کرده و هنگام تعویض به نکات گفته شده توجه نمایید.

گیربکس صنعتی برگشت ناپذیر یا خودقفل از محصولات جدید شرکت نیرو گیربکس می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله مربوط به این محصول را مطالعه کنید.

در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه نداشتید، حتماً با شرکت سازنده گیربکس‌های صنعتی تماس حاصل نموده و سوالاتی را که دارید با آن‌ها مطرح نمایید. درغیر این صورت میتوانید از افراد خبره و متخصص مشورت بگیرید و یا در اینترنت در رابطه با این مورد، اطلاعات کافی را کسب کنید.

برای گیربکس‌های صنعتی از چه روغنی استفاده کنیم؟

درهر نوع گیربکس صنعتی باید از یک روغن خاص استفاده شود که معمولا در کاتالوگ شرکت سازنده آن نوشته شده است. برای خواندن اطلاعات بیشتر با این مقاله از نیرو گیربکس همراه باشید.

در صورت استفاده از روغن معدنی باید پس از چند ساعت کار آن را عوض کنیم؟

معمولاً پس از ۴ هزار ساعت کار روغن را تعویض می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با نیرو گیربکس همراه باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.