You are currently viewing پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار

4.7
(3)

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین پمپ ها به شمار می آید. مخزن انبساط به مخزن دیافراگمی یا منبع فشار نیز معروف است، وظیفه این منبع حفظ فشار ثابت آب است. در این نوع پمپ آب خانگی، تا زمانی که آب منبع تمام نشود یا فشار مخزن کمتر از فشار تنظیم شده روی سوئیچ فشار نباشد، پمپ روشن نمی شود. آب در مخزن با فشار تنظیم شده روی سوئیچ فشار متراکم می شود و به محض باز شدن شیر به سیستم لوله کشی جریان می یابد.

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

اگر تمایلی به خرید بوستر پمپ را ندارید انتخاب و خرید این مدل پمپ از نیرو گیربکس برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. زیرا می توانید با راه اندازی تعویض اتوماتیک از کارکرد بیهوده پمپ جلوگیری کنید و در نتیجه هر دو مصرف انرژی را کاهش دهید. و عمر پمپ را افزایش داده و به دلیل خاموش و خاموش شدن کم پمپ صدای کمتری ایجاد خواهد شد.

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط و اجزای آن

با این نوع پمپ می توان فشار هوای فعال و فعال کننده پمپ را تغییر داد، یعنی اگر دستگاه را در سطح بالایی قرار دهید، در صورت باز شدن شیر آب در مدار پمپ، در رابطه با چه کسی، مصرف با آب کمتر پمپ شروع به کار می کند زمانی که تصمیم به نصب پمپ آب در منزل دارید می توانید سوئیچ را به گونه ای تنظیم کنید که اگر فشار به زیر 1، 1.5 یا 2 بار کاهش یابد، بسته به میزان فشار، پمپ شروع به کار کند. اگر می خواهید عمر پمپ آب خود را افزایش دهید، سعی کنید منبع دیافراگمی با حجم بیشتری تهیه کنید.

این تصور اشتباه در بین تامین کنندگان و مشتریان وجود دارد که از منبع فشار برای پمپ های 1 اسب بخار به بالا استفاده می شود و منبع دیافراگمی برای همه پمپ ها مناسب است. اجزای یک پمپ آب خانگی با مخزن انبساط شامل ۵ راهی، کلید اتوماتیک یا سوئیچ فشار، فشار سنج، درجه فشار سنج و مخزن انبساط (از 2 تا 500 لیتر) می شود. برای خرید و استعلام قیمت پمپ گریز از مرکز با مجموعه نیرو گیربکس تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

آشنایی با مزایای پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

استهلاک کمتر یکی از مزایای پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار می باشد. یعنی استارت شدن پمپ به دفعات کمتری صورت می گيرد. انرژی کمتری مصرف می شود. نوسانات کمتر در فشار آب رخ می دهد، یعنی فشار آب به صورت یکنواخت و مناسب خواهد بود.بررسی معایب پمپ آب خانگی با مخزن انبساطحال که می دانيد مزایای پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار چیست خوب است که با معایب آن نیز آشنا شوید.

توجه به کاهش منابع هوا یا نشتی شلنگ، فرکانس تعمیر و نگهداری و بازرسی نسبت به مدل های دیگر بیشتر است و این بدان معنا نیست که خود پمپ در این راه نیاز به تعمیر زیادی دارد.لوله منبع تحت فشارعمر لوله پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار در مصارف آب آشامیدنی طبق استانداردهای بهداشت جهانی 4 ماه به شرط سالم بودن لوله می باشد. در بازه زمانی 4 ماهه معمولاً لوله حدود 12000 بار مانند بادکنک پر و باد می شود که باعث جدا شدن مولکول های پلیمری از سطح لوله و آلودگی آب می شود پس بهتر است لوله را تعویض کنید.

مزایای پمپ آب خانگی با مخزن انبساط
مزایای پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

آب آشامیدنی خود را حداقل دو بار در سال تمیز نگه دارید.میزان فشار مورد نیاز هوای داخل فنر انبساط فشار هوای داخل مخزن انبساط به عوامل زیادی از جمله اندازه منبع دیافراگمی یا منبع انبساط، تعداد و اندازه طبقات ساختمان، لوله کشی، قدرت موتور الکتریکی، تنظیمات کلید اتوماتیک و غیره بستگی دارد. به طور اساسی تعیین بهترین مقدار فشار هوا در این نوع پمپ ها تجربه است، اما معمولا لوله کش ها آن را بین 25 تا 35 psi یا حدود 0.3 برابر کمتر از حداقل فشار راه اندازی پمپ تنظیم می کنند. راهنمای انتخاب بهترین برند پمپ آب خانگی در سایت نیرو گیربکس موجود می باشد. برای اطلاع از خرید بهترین برند پمپ آب خانگی پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

نحوه انتخاب اندازه مخزن انبساط

توجه داشته باشید که اندازه مخزن انبساط ربطی به فشار آب ندارد و فشار آب فقط از پمپ آب شما می آید. همانطور که قبلاً گفتم مخزن انبساط برای ذخیره حجم آب استفاده می شود و حجم آن مستقیماً به میزان استراحت پمپ و جریان روشن و خاموش شدن آن بستگی دارد، به عبارت دیگر هر چه اندازه منبع فشار بزرگتر باشد. پمپ ذخیره انتخابی آب بیشتری دارد و دیرتر شروع به کار می کند.اندازه مخزن انبساط باید متناسب با قدرت پمپ باشد، یعنی برای هر پمپی با هر اندازه ای نمی توان از منبع انبساط استفاده کرد و در صورت انتخاب اشتباه، فشار دو برابری به پمپ وارد می شود.

موتور پمپ، و پمپ شوکه می شود و صدای بیش از حد کاهش یافته و خاموش می شود. همچنین در این صورت عمر مخزن کاهش می یابد، پمپ دفعات بیشتری راه اندازی می شود و احتمالا با گذشت زمان مخزن ترک می خورد.نحوه نصب پمپ آب خانگی با مخزن انبساطهنگام نصب پمپ آب خانگی، وزن لوله ها باید مقاومت داشته باشد و پمپ شما نباید وزن این لوله ها را تحمل کند و تحت فشار باشد. طبق مبحث 16 مقررات ملی ساختمان، پمپ باید از لوله اصلی جدا شده و در جای دیگر و از طریق شیر یک طرفه و به عبارتی اتصال پمپ به سیستم آب شهر متصل شود. به انشعاب اصلی سیستم آب شهر غیرقانونی است. تفاوت در عملکرد پمپ آب جتی و بشقابی را در سایت نیرو گیربکس در مقاله ای مجذا مطالعه نمایید تا با تفاوت پمپ آب جتی و بشقابی آشنا شوید.

نحوه انتخاب اندازه مخزن انبساط
نحوه انتخاب اندازه مخزن انبساط

تعمیر و نگهداری پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع فشار

سرویس پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار برای افزایش عمر آن باید هر سه تا شش ماه یکبار انجام شود. اگر مهمترین قسمت این نوع مایع – مخزن انبساط یا مخزن فشار – آسیب ببیند، کل سیستم دچار مشکل می شود و پمپ همیشه روشن و خاموش می شود.اگر فشار هوا در لوله کاهش یابد خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و پس از مدتی می شکند و نیاز به تعویض دارد.علاوه بر این، اگر لوله داخل منبع فشار خیلی دیر تعویض شود، منبع فلزی به سرعت پوسیده و آسیب می بیند.

از شیر چک در ورودی منبع فشار استفاده کنید، زیرا از پمپاژ اجسام کوچک به لوله توسط پمپ و فشار زیاد جلوگیری می کند و در نتیجه لوله آسیب نمی بیند. فشار هوای مخزن را هر ماه چک کنید تا پر و خالی شدن بیش از حد لوله باعث خارج شدن لوله از حالت عادی خود نشود. امکان دارد این سوال پیش بیاید که چگونه منبع استاندارد را در اندازه مناسب بدست آوریم؟ به یاد داشته باشید که یک منبع بزرگ باعث می شود پمپ ظرف 24 ساعت خاموش و روشن شود. در نتیجه استهلاک کمتر و عمر پمپ آب منزل شما بیشتر می شود. از طرف دیگر، هنگام انتخاب، از قدرت و ولتاژ پمپ خود آگاه باشید. راه‌های کاهش صدای پمپ آب خانگی از مقالات مفید سایت نیرو گیربکس می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را برای آشنایی بیشتر مطالعه کنید.

استفاده از پمپ های کوچک با مخزن بزرگ نیز اشتباه بزرگی است که برخی افراد به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی مرتکب آن می شوند. بنابراین هنگام سفارش و انتخاب پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار باید توضیحات لازم را از مشاوران و کارشناسان این حوزه دریافت کنید و اطلاعات کاملی از مشخصات فنی پمپ خود داشته باشید.

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط چیست؟

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین پمپ های آب برای آپارتمان ها و منازل مسکونی می باشد. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

معیار انتخاب پمپ آب برای منازل چیست؟

ابتدا باید به برند پمپ آب و سپس به میزان فشار و بازدهی آن و هاهنگی با تعداد واحد ساختمان مسکونی توجه کرد. برای خواندن توضیحات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مقاله از نیرو گیربکس را مطالعه کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.